Seo Danışmanlığı

Seo Türkçe de Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir ve Seo’nun açılımı olan Search Engine Optimization kelimesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Seo işlemin temel amacı ise arama motorlarında üst sıralarda listelenmeyi sağlamaktır. Böylece web sitelerinin kurulum amacı olan, sitelerde yer alan bilgilerin, ürünlerin, hizmetlerin daha fazla kitleye ulaştırılması hedefi de gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Seo Danışmanlığı

Bir web sitesinin gelişim süreci boyunca yakından takip edilerek arama motorlarında üst sıralara taşınmasının geliştirilmesi sürecinde rol alan kişi veya kişilerin üstlendiği göreve ise seo danışmanlığı denilmektedir. Bu çalışmalar boyunca önemli olan rakiplerin ve sektörün sürekli analiz edilmesi ve sizin web sitenizin eksiklerinin bulunarak, bu eksiklikleri gidermek için girişimlerde bulunulmasıdır.

Seo çalışmalarında iki anahtar kelime vardır; Popülarite ve doğallık… Bunları sağlayabilmek Seo çalışmalarının en önemli noktasıdır. İlk olarak popülariteyi ele alalım. Bir web sitesi popüler olmaya başladığında arama motorları bunu site hakkında yapılan paylaşımlar, artan ziyaretçi sayısı, verilen site linklerini takip ederek popülerliğini tespit etmektedir. Seo danışmanının görevi ise sitenin, kullanıma sunulduğu zamandan itibaren popülaritesini değerlendirerek bundaki artışa ya da azalmaya göre site içerisinde popülerliği arttıracak eylemlerde bulunmaktır. Arama motorlarının yükseltme mantığı popülaritenin doğal olması esasına dayanmaktadır. Popülaritenin yapay olanları arama motorları tarafından fark edilirler ve dikkate alınmazlar. Hatta yapılan yapay popülarite çalışmaları arama motorları tarafından olumsuz bir davranış olarak alınıp sitenizin sıralamasının daha da düşmesine neden olabilmektedir.

Firmamız tarafından yapılan doğal seo yöntemleri ile sizde sitenizi bir adım daha öne taşıyın.

E-Bülten

E-Bülten'e kayıt olmaya ne dersiniz? Sizde bilişim alanındaki güncel gelişmelerden ve Pion Bilişim'in kampanyalarından anında haberdar olmak için e-bültene kayıt olun. Sizi bilgilendirelim...